Icon Facebook Icon Twitter Icon Linkedin
YÜKLENİYOR
yonetim yapımız

YÖNETİM YAPIMIZ

Kıvanç Zaimler

Kıvanç Zaimler
SabancıDx Yönetim Kurulu Başkanı

SabancıDx Yönetim Kurulu Başkan Kıvanç Zaimler, 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup, Berlin Teknik Üniversitesi’ndeki eğitiminin ardından iş hayatına 1992 yılında başlamış ve 2008 yılına kadar sırasıyla Türk Elektrik Endüstrisi, RAM Dış Ticaret ve Aygaz şirketlerinde çeşitli yönetici pozisyonlarında bulunmuştur.

Topluluğa 2008 yılında katılan Kıvanç Zaimler, Enerjisa bünyesinde Ticaret Direktörü, Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü, Satış Şirketleri Genel Müdürü ve son olarak Enerjisa CEO’su olarak görev yapmıştır. Zaimler, Temmuz 2018’den itibaren Enerji Grup Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif rol alan Zaimler, Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkan Yardımcılığı, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanlığı, YASED, Elder, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) Yönetim Kurulu Üyelikleri ve SHURA Danışma Konseyi Üyeliğinin yanı sıra, Topluluk’ta Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı, Enerjisa Üretim şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Aksigorta şirketi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Doğuş Kuran

Doğuş Kuran
Genel Müdür

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Doğuş Kuran, Mühendislik Yönetimi dalındaki yüksek lisansını Portland State Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Profesyonel yaşamına 1998 yılında Alcatel'de Şirketler ve Tüketici Grubu Proje Koordinatörü ve Satış Müdürü olarak başladı. 2000-2008 yılları arasında Cisco Türkiye'de, Telekom, Kurumlar & İnternet İş Çözümleri Grup Müdürü ve Telekom Sektörü Hizmet Sağlayıcı Grubu Satış Direktörü görevlerini üstlenen Kuran, kariyerini Microsoft Türkiye'de Profesyonel Hizmetler ve Danışmanlık Grubu Çözümler ve Hizmetlerden Sorumlu Satış Direktörü olarak sürdürmüştür. Daha sonra sırasıyla Ericsson Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Accenture Türkiye ve IGEM Bölgesi'nde İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu'nda Yönetici Ortak olarak sürdüren Doğuş Kuran 2015-2019 yılları arasında Turkcell'de Müşteri Deneyimi ve Dijitalleşme & Analitik Mükemmellik Merkezi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel kariyerine devam etmiştir. 2020 yılında ise kendi şirketi Lancra Ltd.'yi kurmuştur.

Doğuş Kuran, Nisan 2021 itibarıyla SabancıDx Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Attila Bayrak

Attila Bayrak
İleri Veri Analitiği Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu olan Attila Bayrak, Marmara Üniversitesi MBA bölümünde yüksek lisans sonrasında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık ve Ekonomi üzerine doktora eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel hayatına 2000-2005 yılları arasında Garanti Bankası’nda CRM ve Pazarlama Müdürü, 2005-2007 yılları arasında Finansbank’ta CRM Müdürü olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Akbank’a CRM Bölüm Başkanı olarak katılmış olup, 2016-2018 yıllarında Akbank’da Analitik Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmüştür.

Attila Bayrak, Ağustos 2018’den bu yana SabancıDx İleri Veri Analitiği Genel Müdür Yardımcısı (CAO) olarak görevini sürdürmektedir.

Özlem Kalkan

Özlem Kalkan
Satış ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

Sabancı Üniversitesi Mikroelektronik Mühendisliği bölümünün ilk mezunlarından olan Özlem Kalkan; 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği ve Yönetim Bilimleri Çift Dal Yüksek Lisans programını, 2016 yılında Insead Üniversitesi’nde ise Stratejik Liderlik programını tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına yüksek lisans sırasında Borusan Telekom’da Katma Değerli Hizmetler Yöneticisi olarak başlayan Özlem Kalkan; 2005-2006 yılları arasında Teletek Telekomünikasyon Hizmetleri’nde 2006-2008 yılları arasında Grid Telekomünikasyon Hizmetleri’nde Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Global İletişim Hizmetleri’nde İş ve Ürün Geliştirme Grup Müdürü olarak çalışmıştır. 2010-2019 yılları arasında Türk Telekom grubunda sırasıyla Yeni Ürün Geliştirme Müdürü, Stratejik Alanlar Müdürü, Stratejik İş Ortağı Grup Müdürlüğü, Tivibu Genel Müdürlüğü ve Ürün ve Servisler Direktörü pozisiyonlarında çalışmıştır.

Nisan 2019’da Strateji ve Satış Genel Müdür Yardımcısı (CSSO) olarak SabancıDx ailesine katılan Özlem Kalkan; 2020 yılının Şubat ayı itibariyle, Satış ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Tevfik Kor

Tevfik Kor
Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı

Tevfik Kor, lisans eğitimini 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Profesyonel hayatına 2000 yılında Arthur Andersen/Ernst&Young firmasında danışman olarak başlayan Tevfik Kor, 2004-2007 yılları arasında Siemens Business Services'da Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. 2007-2010 yılları arasında Hewlett-Packard şirketinde Danışmanlık ve Sistem Entegrasyonu Biriminde Müşteri Yöneticisi görevini yürüten Tevfik Kor, sonrasında İş Çözümleri Birimi Müdürü olarak çalıştı. 2010-2015 yıllarında Atos şirketinde Telekom, Finans ve Enerji alanlarında Sektör Yöneticilikleri ve Standart Yazılım Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Tevfik, 2015-2018 yılları arasında ise kurucu ortaklığını yaptığı Teknosis firmasında görev aldı.

Aralık 2018, Eylül 2019 tarihleri arasında SabancıDx Dijital Dönüşüm Direktörü görevi yürüten Tevfik Kor, Eylül 2019 tarihinden bu yana Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Mehmet Akdağ

Mehmet Akdağ
Finans Grup Müdürü

İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği bölümü mezunu olan Mehmet Akdağ, profesyonel hayatına 1996 yılında Halk Sigorta T.A.Ş’de Mali İşler ve Planlama Uzmanı olarak başlamış ve daha sonra sırasıyla Bütçe Uzmanı, Mali İşler Uzmanı ve Mali İşler Birim Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2002 - 2008 yılları arasında SabancıDx’da Mali İşler Uzmanı olarak çalışmış ve 2008 – 2011 yılları arasında Birim Yönetici pozisyonunda çalışmaya devam etmiştir.

Mehmet Akdağ, Şubat 2011’den bu yana SabancıDx Finans Grup Müdürü görevini sürdürmektedir.

Gökçe Kaya

Gökçe Kaya
Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü

Gökçe Kaya, 2001’de Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu ve Pazarlama İletişimi Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde 2007 yılında tamamladı.
2001-2010 yılları arasında Avea’da Pazarlama ve Kurumsal İletişim alanlarında çalışan Kaya, 2010-2013 yılları arasında Huawei’de Pazarlama İletişimi Direktörü olarak görev yaptı ve Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi Pazarlama İletişimi faaliyetlerini yönetti. 2013-2014 yılları arasında HP’de Ülke İletişim Müdürü olarak çalıştı. 2014 yılında ING Emeklilik’e Marka ve İletişim Grup Müdürü olarak katılan Kaya şirketin NN Hayat ve Emeklilik marka dönüşüm sürecine liderlik etti.
Son olarak Ziylan Grup’ta Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Gökçe Kaya Aralık 2018’den bu yana SabancıDx A.Ş.’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Semin Köseoğlu

Semin Köseoğlu
Çalışan Deneyimi Grup Müdürü

Semin Köseoğlu, lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları üzerine eğitimini sürdürmüştür. 2008-2011 yılları arasında McCann Erickson firmasında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayıp 2011-2012 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmıştır. Kariyerine 2012-2018 yılları arasında Enerjisa’da Stratejik İnsan Kaynakları Uzmanı, İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim Takım Lideri sonrasında Organizasyonel Gelişim Müdürü olarak devam etmiştir. 2018-2019 yılları arasında Borusan Holding’te Borusan Akademi Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak görev almıştır.

Şubat 2019’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak SabancıDx ailesine katılan Semin Köseoğlu, Şubat 2020 itibarıyla Çalışan Deneyimi Grup Müdürü pozisyonunda görev almaktadır.

Sayfayı Aşağı Kaydırın
icon scroll down